Sportovní zážitky

Psí skijöring

4.5/5

Jízda na běžkách zasněženou krajinou, je jedním slovem KRÁSA…Milovníci hor vědí, co si představit, o čem mluvím. Ono ale krása nekrása, je to především dřina a držení stopy a na nějaké koukání kolem nezbývá moc času. Přijměte proto nabídku na spanilou jízdu v zápřahu za aljašským huskounem, speciálně vycvičeným na dlouhé traily v divočině a užijte si rychlost i lehkost, s jakou společně urazíte velký kus cesty sazněženými horami.

Popis zážitku

Zasvětíme vás do historie skijöringu i mushingu a provedeme instruktáž o jízdě se psy. Vyzkoušíte si přípravu psů k jízdě (napojení, připravení lyží, pozice pro start a zápřah) a pak už nezbývá, než vyrazit na 10ti až 25ti kilometrovou vyjížďku po Krkonoších. Bát se není čeho, vzdálenost se psy se překnonává podstatně snáze a rychleji než vlastními silami. Zhruba v polovině cesty se zastavíme na občerstvení a po návratu na místo startu provedeme znova napojení psů, úklid postrojů a krátký rozbor výletu.


Co zážitek obsahuje

  • transport skútrem do místa začátku a zpět
  • zahajovací instruktáž se zapřažením psů
  • jízdu (skijöring) s 1 nebo 2 vycvičenými psy pod dohledem instruktora
  • fotografie z průběhu celého zážitku

Podmínky

  • vlastní lyže a vybavení na běžky

Doba trvání

3 hodiny


Počet osob

1, 2 osoby


Oblečení

sportovní, zimní, vhodné na běžky, sluneční nebo lyžařské brýle, nedoporučuje se nové a drahé oblečení


Počasí/Sezóna

prosinec - duben (vhodné sněhové podmínky)


Diváci

ne


Fyzická náročnost

střední


Psychická náročnost

mírná


Zdravotní stav

bez omezení


Ostatní

Zážitek je vhodný pro rekreační sportovce milující hory, psy a nové zážitky. Jízdy jsou vhodné pro lidi ovládající základy na běžkách - bruslení je výhodou.


Máte nějakou další otázku?

Zeptejte se...


Marie Koubková - 11. 2. 2019 (16:33)
Dobrý den, chtěli bychom věnovat tento zážitek (skijoring) věnovat kolegovi, který má narozeniny v květnu. Při délce platnosti poukazu 9 měsíců se tak dostáváme k max. délce platnosti poukazu do začátku února 2020. CHtěli bychom, aby byl poukaz platný celý rok - lze rovnou dokoupit prodložení poukazu? Myslím tím připlatit 350,-Kč a mít rovnou poukaz platný 12 měsíců? Ideláním řešením by bylo, koupit poukaz teď (v únoru) a nastavit platnost například 1.5.2019 až 30.4.2020 - je toto možné? Děkuji a jsem s pozdravem, Marie Koubková
Eldorado - 11. 2. 2019 (16:44)
Dobrý den, samozřejmě vám v tomto případě rádi dáme platnost i na příští sozónu a to zdarma. Není potřeba nic navíc platit. Udělejte klidně objednávku a do poznámky v objednávce napiště, že na základě komunikace prosíte o platnost do 31.3.2020. Delší platnost asi nemá stejně smysl, jelikož v dubnu je už horší sníh .... Spíš doporučujeme využít do konce března.
Pec pod Sněžkou
1 osoba, 3 hodiny
2 790 Kč
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Mohlo by se Vám líbit

Squash s Janem Koukalem
5/5
Squash s Janem Koukalem
od 5 590 Kč
Golfistou s Markem Novým
4.5/5
Golfistou s Markem Novým
od 7 260 Kč
Skákací boty
4.5/5
Skákací boty
od 790 Kč
Surfování na řece
5/5
Surfování na řece
od 990 Kč
Nenašli jste to, co jste hledali?
Vybírejte mezi všemi zážitky nebo darujte univerzální poukaz.
Zobrazit všechny zážitky Zobrazit univerzální poukaz