Škola smyku

5/5

Nečekejte, až Vás smyk nachytá! Naučte se ovládat Vaše vozidlo v krizových situacích, do kterých se můžete velmi jednoduše dostat i s Vašim autem.

Popis zážitku

V teoretické části si ukážete a nacvičíte, co by měl každý řidič vědět o svém voze. Zjistíte jak vozidlo reaguje v určitých situacích a připomenete si základní znalosti fyziky. Tato část je doplněna krátkými instruktážními filmy.
Následně vás čeká praktická část výcviku, kde proběhne trénink řešení jednotlivých krizových situací ve ztížených klimatických podmínkách a ve smyku. Poté následuje nácvik ovládání a chování vozidla v extrémních podmínkách a v různých situacích.

Ve všech lokalitách je rovná kluzná plocha a kluzná plocha v zatáčce. Na rovné kluzné ploše se simuluje krizové brzdění, krizové brzdění s rozdílnými povrchy v každé stopě, krizové brzdění s vyhnutím se překážce a mnoho dalšího. Na kluzné ploše v zatáčce se simuluje smyk přední nápravy, smyk zadní nápravy a následné řešení těchto situací.
V lokalitě Vysoké Mýto je i další kluzná plocha a to kopec se zatáčkou. Zde se spojují věci z prvních dvou stanovišť, plus je zde ztížení v podobě kopce.


Co zážitek obsahuje

  • teoretickou část výcviku (cca 1 - 2 hodiny)
  • praktickou část výcviku

Podmínky

  • minimální věk 18 let
  • řidičský průkaz skupiny B
  • vlastní vozidlo s platnou STK (kurz absolvujete s vlastním autem, abyste se naučili ovládat Vaše auto v krizových situacích)
  • jízda probíhá na polygonu (mimo veřejné pozemní komunikace) - na tato místa se vetšinou nevztahuje běžné pojištění vozidla (povinné ručení ani havarijní pojištění)
  • pneumatiky na vozidle dle aktuálního ročního období a legislativy

Doba trvání

4 - 6,5 hodiny (dle vybrané varianty)


Počet osob

až 15 osob


Oblečení

bez zvláštních požadavků


Počasí/Sezóna

celoročně (dle podmínek) ve vypsaných termínech


Diváci

v Pardubicích je doprovod možný, ve Vysokém Mýtě a Třinci není možný


Fyzická náročnost

mírná


Psychická náročnost

mírná


Zdravotní stav

bez omezení


Ostatní

Ve Vysokém Mýtě lze absolvovat 3 různé úrovně výcviku (AKTIV, PROFI a TOP):

AKTIV - Základní kurz pro řidiče, kteří chtějí zdokonalit své schopnosti a naučit se zvládat své vozidlo v nestandardních situacích. Naučíte se ovládat své vozidlo v případném smyku v několika situacích (v zatáčce, z kopce a na rovině) na suchém i mokrém povrchu.

PROFI - Pokročilý kurz pro ty, kteří se chtějí zdokonalit své řidičské schopnosti. Naučíte se ovládat své vozidlo v případném smyku v několika situacích (v zatáčce, z kopce a na rovině) na suchém i mokrém povrchu, budete se vyhýbat vodním překážkám a vyzkoušíte si i skluznou desku.

TOP - Expertní kurz pro řidiče, kteří chtějí dostat své dovednosti v ovládání vozu na nejvyšší úroveň a vyzkoušet si limitní situace se svým vozem. Vyzkoušíte si všechny možné překážky a k tomu ještě aquaplaningovou vanu.


Máte nějakou další otázku?

Zeptejte se...


Hanka - 14. 12. 2021 (21:37)
Dobrý den, má to smysl s autem Ford mk 3,2 tdi, co má pohon na přední? Díky
Eldorado - 14. 12. 2021 (22:08)
Dobrý večer, určitě má pokud s tímto autem dotyčná osoba běžně jezdí. Není rozhodující výkon nebo náhon .... Do smyku se můžete dostat s jakýmkoliv autem. Doporučujeme tedy kurz absolvovat s autem se kterým dotyčný běžně jezdí a může ho potkat nepředvádaná situace.
JaB - 23. 11. 2020 (18:19)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda škola smyku probíhá ve vlastním vozidle? Děkuji za odpověď
Eldorado - 23. 11. 2020 (21:35)
Dobrý den, ano. Kurz absolvujete s vlastním autem, abyste se naučili ovládat Vaše auto v krizových situacích.
Alca H. - 02. 12. 2017 (12:30)
Dobrý den, mohu se prosím zeptat, zda se délka trvání vztahuje na jednu osobu nebo je to čas, který se rozpočítává pro všechny účastníky ten den? Děkuji.
Eldorado - 04. 12. 2017 (08:12)
Dobrý den, průběh zážitku je následující. Klienti mají společnou teoretickou přípravu. Poté následuje praktická část. Klienti se postaví v autech za sebe do řady před danou překážku. Jede první, projede překážku a obloukem se zase vrací do řady. Většinou to funguje tak, že než se první stihne vrátit zpět na start, tak odjedou i ostatní a v podstatě všichni plynule "krouží", případně krátkou dobu čekají.
Jana - 18. 12. 2017 (09:06)
Dobrý den, v autě jede se řidičem instruktor, nebo jede řidič sám?
Eldorado - 18. 12. 2017 (10:43)
Dobrý den, klient je v autě sám. Instruktor stojí vždy u překážky (v bezpečné vzdálenosti) a komunikuje s klientem přes vysílačku.
Hana - 18. 5. 2014 (14:49)
Děkuji za super zážitek. Moc se mi to líbilo!
Pardubice
1 osoba, 1,5 + 3 hodiny
1 999 Kč
Třinec
1 osoba, 2 + 4 hodiny - PROFI
4 900 Kč
Vysoké Mýto
od 3 790 Kč
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Mohlo by se Vám líbit

Novinka
Jízda v buggy Can-am Maverick
5/5
Jízda v buggy Can-am Maverick
od 1 950 Kč
Novinka
Lamborghini Huracán
5/5
Lamborghini Huracán
od 1 890 Kč
Novinka
Mitsubishi Lancer EVO s Valdou
5/5
Mitsubishi Lancer EVO s Valdou
od 2 299 Kč
Ferrari vs. Lamborghini
5/5
Ferrari vs. Lamborghini
od 5 290 Kč
Nenašli jste to, co jste hledali?
Vybírejte mezi všemi zážitky nebo darujte univerzální poukaz.
Zobrazit všechny zážitky Zobrazit univerzální poukaz