Rychlá auta

Škola smyku

5/5

Nečekejte, až Vás smyk nachytá! Naučte se ovládat Vaše vozidlo v krizových situacích, do kterých se můžete velmi jednoduše dostat i s Vašim autem.

Popis zážitku

V teoretické části si ukážete a nacvičíte, co by měl každý řidič vědět o svém voze. Zjistíte jak vozidlo reaguje v určitých situacích a připomenete si základní znalosti fyziky. Tato část je doplněna krátkými instruktážními filmy.
Následně vás čeká praktická část výcviku, kde proběhne trénink řešení jednotlivých krizových situací ve ztížených klimatických podmínkách a ve smyku. Poté následuje nácvik ovládání a chování vozidla v extrémních podmínkách a v různých situacích.

Ve všech lokalitách je rovná kluzná plocha a kluzná plocha v zatáčce. Na rovné kluzné ploše se simuluje krizové brzdění, krizové brzdění s rozdílnými povrchy v každé stopě, krizové brzdění s vyhnutím se překážce a mnoho dalšího. Na kluzné ploše v zatáčce se simuluje smyk přední nápravy, smyk zadní nápravy a následné řešení těchto situací.
V lokalitě Vysoké Mýto je i další kluzná plocha a to kopec se zatáčkou. Zde se spojují věci z prvních dvou stanovišť, plus je zde ztížení v podobě kopce.
Díky velikosti areálu ve Vysokém Mýtě a tím pádem i kvůli větším bezpečnostním zónám podél kluzných ploch, jsou zde nájezdové rychlosti cca 40 - 60 km/h. V Pardubicích jsou nájezdové rychlosti o něco nižší.


Co zážitek obsahuje

  • teoretickou část výcviku (cca 1 - 1,5 hodiny v Pardubicích, 2 hodiny ve Vysokém Mýtě)
  • praktickou část výcviku (cca 3 - 3,5 hodiny v Pardubicích, 4 - 4,5 hodiny ve Vysokém Mýtě)

Podmínky

  • minimální věk 18 let
  • řidičský průkaz skupiny B
  • vlastní vozidlo s platnou STK (kurz absolvujete s vlastním autem, abyste se naučili ovládat Vaše auto v krizových situacích)
  • pneumatiky na vozidle dle aktuálního ročního období a legislativy

Doba trvání

4 - 5 hodin v Pardubicích, 6 - 6,5 hodin ve Vysokém Mýtě


Počet osob

až 15 osob


Oblečení

bez zvláštních požadavků


Počasí/Sezóna

celoročně (dle podmínek) ve vypsaných termínech


Diváci

v Pardubicích je doprovod možný, ve Vysokém Mýtě není možný


Fyzická náročnost

mírná


Psychická náročnost

mírná


Zdravotní stav

bez omezení


Ostatní

Ve Vysokém Mýtě lze absolvovat 3 různé úrovně výcviku (AKTIV, PROFI a TOP). V Pardubicích zase se zaměřením AKTIV a PROFI. Vybere si tedy každý.

AKTIV - Obsah kurzu je zaměřen na získání základních znalostí a dovedností pro řidiče, kteří chtějí zdokonalit své schopnosti a poznat jízdní vlastnosti svého vozu. Určeno pro řidiče s menší řidičskou praxí či méně vyježděné řidiče.

PROFI - Obsah kurzu je zaměřen na získání vyšších znalostí a dovedností pro řidiče, kteří chtějí zdokonalit své řidičské schopnosti a lépe poznat jízdní vlastnosti svého vozu. Výcvik je vhodný pro řidiče s běžnou praxí v řízení.

TOP - Obsah kurzu je koncipován na získání vysoké úrovně znalostí a dovedností pro bezpečné řízení. Je určen především pro řidiče, kteří chtějí zdokonalit své řidičské dovednosti na vysokou úroveň a detailně poznat limitní jízdní vlastnosti svého vozidla a svých řidičských schopností. Zaměření tohoto kurzu je určeno zejména řidičům, kteří již kurz bezpečné jízdy v minulosti absolvovali.


Máte nějakou další otázku?

Zeptejte se...


JaB - 23. 11. 2020 (18:19)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda škola smyku probíhá ve vlastním vozidle? Děkuji za odpověď
Eldorado - 23. 11. 2020 (21:35)
Dobrý den, ano. Kurz absolvujete s vlastním autem, abyste se naučili ovládat Vaše auto v krizových situacích.
Alca H. - 02. 12. 2017 (12:30)
Dobrý den, mohu se prosím zeptat, zda se délka trvání vztahuje na jednu osobu nebo je to čas, který se rozpočítává pro všechny účastníky ten den? Děkuji.
Eldorado - 04. 12. 2017 (08:12)
Dobrý den, průběh zážitku je následující. Klienti mají společnou teoretickou přípravu. Poté následuje praktická část. Klienti se postaví v autech za sebe do řady před danou překážku. Jede první, projede překážku a obloukem se zase vrací do řady. Většinou to funguje tak, že než se první stihne vrátit zpět na start, tak odjedou i ostatní a v podstatě všichni plynule "krouží", případně krátkou dobu čekají.
Jana - 18. 12. 2017 (09:06)
Dobrý den, v autě jede se řidičem instruktor, nebo jede řidič sám?
Eldorado - 18. 12. 2017 (10:43)
Dobrý den, klient je v autě sám. Instruktor stojí vždy u překážky (v bezpečné vzdálenosti) a komunikuje s klientem přes vysílačku.
Hana - 18. 5. 2014 (14:49)
Děkuji za super zážitek. Moc se mi to líbilo!
Pardubice
1 osoba, 4 - 5 hodin
1 999 Kč
Vysoké Mýto
od 3 510 Kč
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Mohlo by se Vám líbit

Po stopách 2. sv. války
5/5
Po stopách 2. sv. války
od 4 390 Kč
Novinka
Rally
5/5
Rally
od 6 990 Kč
Přepadení 1945
4.5/5
Přepadení 1945
od 5 990 Kč
Řízení sněžné rolby
4.5/5
Řízení sněžné rolby
od 1 790 Kč
Nenašli jste to, co jste hledali?
Vybírejte mezi všemi zážitky nebo darujte univerzální poukaz.
Zobrazit všechny zážitky Zobrazit univerzální poukaz